کد خبر: ۷۰۱۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵ 09 January 2019

آیین قرعه کشی برنامه نمایش فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت با حضور تهیه کنندگان و کارگردانان آثار این دوره برگزار شد.

به گزارش «تابناک تهران»؛ در این مراسم که 19 بهمن ماه برگزار می‌شد، زمان نمایش فیلم‌های جشنواره در سالن رسانه‌ها توسط فیلم‌سازان حاضر و اهالی رسانه قرعه کشی شد که براساس جدول تنظیم شده از چهارشنبه ۱۰ بهمن تا یکشنبه ۲۱ بهمن ماه؛ فیلم‌ها در چهار سانس برای اهالی رسانه نمایش داده می‌شوند.‌(البته تاکنون ساعت سانس‌ها اعلام نشده است)

همچنین طبق جدول، مجریان نشست‌های خبری که فرزاد حسنی، محمود گبرلو، احسان کرمی و منصور ضابطیان و حمیدرضا مدقق معرفی شده بودند، هر کدام دو روز مسئولیت برگزاری نشست‌ها را برعهده دارند. 

در روز آخر جشنواره فقط سه سانس نمایش فیلم خواهد بود که در سانس چهارم نامزدهای جشنواره معرفی می‌شوند و مسئولیت‌ نشست روز آخر نیز برعهده حمیدرضا مدقق است.

 

اجرای مراسم قرعه‌کشی را محمد سلوکی برعهده داشت که در ابتدای برنامه اعلام کرد که قرعه‌کشی در دو قسمت انجام می‌شود و فیلم‌های کوتاه، مستند و پویانمایی همه در سانس اول روزهای جشنواره خواهد بود و فیلم‌های بخش‌های نگاه نو و سودای سیمرغ در سانس‌های دوم، سوم و چهارم قرار خواهند گرفت و از بین این سانس‌ها قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

زمان

سانس اول

سانس دوم

سانس سوم

سانس چهارم

مجری نشست

۱۰ بهمن

مستند «خانه‌ای برای تو»

«غلامرضا تختی» بهرام توکلی

«سال دوم دانشکده من» رسول صدرعاملی

«معکوس» پولاد کیمیایی

فرزاد حسنی

۱۱ بهمن

پویانمایی «آخرین داستان»

«بنفشه آفریقایی» مونا زندی

«تیغ و ترمه» کیومرث پوراحمد

«درخونگاه» سیاوش اسعدی

محمود گبرلو

۱۲ بهمن

مستند «بهارستان خانه ملت»

«ناگهان درخت»

«قصر شیرین» رضا میرکریمی

«سمفونی نهم» محمدرضا هنرمند

منصور ضابطیان

۱۳ بهمن

پویانمایی «شب آفتابی»

«مسخره باز» همایون غنی زاده

«روزهای نارنجی» آرش لاهوتی

«زهرمار» سیدجواد رضویان

احسان کرمی

۱۴ بهمن

مستند «دلبند»

«خون خدا» مرتضی علی عباس میرزایی

«طلا» پرویز شهبازی

«شبی که ماه کامل شد» نرگس آبیار

حمید مدقق

۱۵ بهمن

پویانمایی «بنیامین»

«یلدا» مسعود بخشی

«جمشیدیه» یلدا جبلی

«مردی بدون سایه» علیرضا رییسیان

محمود گبرلو

۱۶ بهمن

مستند «نت‌های مسی یک رویا»

«دیدن این فیلم جرم است» رضا زهتابچیان

«۲۳ نفر» مهدی جعفری

«پالتو شتری» مهدی میرزایی

منصور ضابطیان

۱۷ بهمن

مجموعه «فیلم‌های کوتاه»

«متری شش و نیم»  سعید روستایی

«ایده اصلی» آزیتا موگویی

«سرخ پوست» نیما جاویدی

احسان کرمی

۱۸ بهمن

مستند «تمام چیزهایی که جایشان خالی است»

«سونامی» میلاد صدرعاملی

«جاندار» حسین امیری دوماری و پدرام امیری

«قسم» محسن تنابنده

فرزاد حسنی

۱۹ بهمن

شهادت حضرت زهرا (س)

۲۰ بهمن

۲۱ بهمن

«آشفتگی» فریدون جیرانی

«حمال‌طلا» 

تورج اصلانی

«ماجرای‌نیمروز۲:ردخون» 

محمدحسین مهدویان

اعلام نامزدها

حمید مدقق

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تهیه کننده «خانه‌ای برای تو» هنگام قرعه کشی فیلمش نسبت به نحوه برخورد با فیلم‌های مستند گفت: به نظرم فیلم‌های مستند و کوتاه و پویانمایی در جشنواره برای خالی نبودن عریضه است.

کودک فیلم «قصر شیرین» هنگام قرعه‌کشی فیلم‌شان اعلام کردند که این جشنواره فقط به بزرگترها جایزه می‌دهد و ای کاش به بچه‌ها هم توجه شود.
هنگام قرعه‌کشی فیلم‌ها ضمن یادی از درگذشتگان‌ سینما و رسانه بر این مسئله هم تاکید شد که پس از ۳۷ دوره کاخ جشنواره باید برای فیلم فجر درنظر گرفته شود.

جدول فیلم‌های جشنواره بدون اعلام ساعت سانس‌ها بسته شد و احتمالا یکی از سانس‌ها پیش از ظهر هر روز خواهد ‌بود. همچنین از آنجا که به دلیل شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) دو روز از جشنواره تعطیل خواهد بود طبق پیگیری ایسنا، احتمال تغییر در روزهای جشنواره همچنان وجود دارد.

 

از حاضران در مراسم قرعه کشی می‌توان از رسول صدرعاملی، علیرضا شجاع نوری، آذر معماریان، کامران ملکی، رها رستمی فرزند زنده یاد رضا رستمی (روزنامه‌نگار)، فریدون جیرانی، امید معلم، جواد رضویان، سید جمال ساداتیان، میرزاعلی، بهناز جعفری، سید محمود رضوی، میلاد صدرعاملی، محمدرضا مقدسیان، علی اعلایی، آزیتا موگویی و.... نام برد.
آزیتا موگویی که آخرین قرعه برای فیلمش بیرون آمد گفت: در این قرعه کشی آخرین نفر بودیم، امیدوارم در جشنواره آخرین نباشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار