مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: از مجموع برندهای موجود در کشور، ۷۰ برند مجوز دارند و مابقی به صورت غیر قانونی وارد کشور می شود و طرح برخورد با آن ها صورت می گیرد.
کد خبر: ۷۰۰۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸ 07 January 2019

به گزارش «تابناک تهران» از روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگویی با اشاره به برخورد با واردکنندگان پوشاک قاچاق اظهار کرد: کسانی که با برندهای خارجی فاقد ثبت در کشور و نمایندگی اقدام به عرضه کالا به مردم می‌کنند مورد برخورد قرار خواهند گرفت. در کشور مجموعه‌های دارای مجوز اجازه فعالیت دارند و کالای وارداتی آن ها نیز باید دارای شناسه باشد.

وی در خصوص چرایی فقدان مبارزه صحیح با قاچاق عظیم پوشاک گفت: طرحی که شروع کردیم بدین معنا نیست که تنها در سطح عرضه مبارزه صورت می‌گیرد؛ در حالیکه قانون میگوید برخورد باید در سطح مبادی ورودی صورت گیرد و مبادی ورودی نیز کار خود را انجام می‌دهند.

اسفنانی افزود: فرقی نمی‌کند قاچاق از چه طریقی وارد شود؛ چه از طریق کولبرها یا از طریق اسکله‌های وارداتی، برخوردها را شاهد هستیم و امیدواریم سردسته مجموعه و کسانی که در رأس کار هستند شناسایی و برخورد جدی با آن ها صورت گیرد.

بهرام شهریاری، نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با اشاره به برخورد قدم به قدم با پوشاک فاقد مجوز وارداتی گفت: مبنا بر این است که فروشگاه‌هایی با متراژ بیش از 400 متر در مجتمع‌های شناخته شده تهران که با تابلوی یک برند، پوشاک غیرمجاز را عرضه می‌کنند در مرحله اول مورد برخورد قرار گیرند.

وی افزود: «در مراحل بعدی با تمام کسانی که پوشاک قاچاق وارد می‌کنند و برچسب‌های تولیدی در کشور را روی لباس‌ها درج می‌کنند برخورد می‌شود.

شهریاری ادامه داد: در زمان آقای نعمت‌زاده دستورالعملی ابلاغ شد که به برندهای خارجی اجازه فعالیت در کشور داده شد و یکی از بندهای اولیه آن، آوردن گواهی برند است و اینکه به عنوان یک برند خارجی به یک شرکت گواهی داده شود تا نمایندگی رسمی در کشور باشد و طبیعتا در این مرحله بسیاری واردکنندگان برند تقلبی از بین رفتند و در طرح جدید نیز همین اقدام صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار