رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: طبق قانون، اتحادیه های صنفی و یا مشاوران املاک حق قیمت گذاری بر ملک را ندارند
کد خبر: ۶۸۶۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵ 04 December 2018

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه اتحادیه های صنفی و انجمن حق دخالت در قیمت گذاری مسکن را ندارند، اظهار کرد: اتحادیه های صنفی و انجمن های بخش مسکن تنها می توانندقیمت مسکن را آنالیز کنند و هیچ دخالتی در قیمت گذاری واحدهای مسکونی و یا واحدهای پیش ساخته شده ندارند.

خسروی تأکید کرد: شرع از قوانین جلوتر است و قانون شرع می گوید: "مالکیت محترم است و ما نمی توانیم بر روی مال کسی قیمت بگذاریم."

وی گفت: فقط در صورتی که مصوبه ای از سوی مجلس مبنی بر قیمت گذاری ملک توسط انجمن های صنفی صادر شود، اتحادیه های املاک و یا انجمن های صنفی می توانند قیمت گذاری کنند.

رئیس اتحادیه املاک با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار مسکن می تواند توازن در این حوزه را برقرار کند، گفت: با ایجاد عرضه و تقاضا در بازار مسکن و افزایش تولید در این حوزه می توانیم رونق را در این بخش ایجاد کنیم.

وی با انتقاد از افزایش قیمت مصالح ساختمانی در این حوزه گفت: متأسفانه هم اکنون قیمت میلگرد به شاخه ای 100 تومان رسیده و همین موضوع زمینه ساز کاهش تولید و کم شدن انگیزه سازندگان مسکن شده است.

خسروی گفت: مسئولان بخش دولتی باید هرچه سریعتر نظارت خود را بر بازار مسکن افزایش دهند، زیرا برخی از دلالان با ورود به این حوزه سعی دارند تنظیم بازار را به هم بریزند.

منبع: افکارنیوز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار