عملیات کاشت «آتریپلکس» در ۴۰۰هکتار از مراتع استان تهران آغاز شد؛
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از آغاز عملیات کاشت «آتریپلکس» در سطح ۴۰۰هکتار از مراتع استان تهران خبر داد.
کد خبر: ۶۸۵۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵ 01 December 2018

علی عظیمی صبح شنبه با اعلام خبر آغاز عملیات کاشت آتریپلکس در سطح ۴۰۰هکتار از مراتع استان تهران در جمع خبرنگاران حاضر در اداره منابع طبیعی اظهار داشت: کاشت گونه آتریپلکس بخشی از عملیات بیولوژیک است که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۳ حوزه آبخیز به مرحله اجرا درآمده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در پی بارش های اخیر و فراهم شدن شرایط مناسب برای بستر خاک عملیات بوته کاری با کاشت گونه آتریپلکس در سطح ۴۰۰ هکتار از مراتع استان تهران آغاز شد.

وی که به همراه معاون دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و تعدادی از مدیران و مسئولان منابع طبیعی استان تهران به منظور بازدید و آغاز این عملیات به حوزه آبخیز قزل چشمه شهرستان ملارد سفر کرده بود گفت: در حوزه های آبخیز قزل چشمه و اخترآباد شهرستان ملارد به ترتیب ۱۳۵ و ۱۰۰ هکتار آتریپلکس کاری و ۱۶۵ هکتار نیز در حوزه آبخیز سنگتراشان شهرستان ری این عملیات اجرائی شده و است.

روزبه اجلالی معاون دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها در حاشیه این بازدید با مناسب دانستن منطقه مورد نظر برای کاشت آتریپلکس خاطر نشان کرد: این نوع عملیات علاوه بر احیای مراتع و تقویت پوشش گیاهی، موجب جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل گرد و غبار و ریزگردها شده و به عنوان یکی از منابع تأمین علوفه برای دام های منطقه محسوب می شود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار