تامین آب روستاهای کشور یکی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شد که برای این مهم نیز گام‌های خوبی برداشته شد اما هم‌چنان در برخی مناطق کشور برای تامین این نیاز حیاتی چالش‌هایی وجود دارد.
کد خبر: ۶۸۴۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱ 26 November 2018

درباره وضعیت تامین آب روستاهای استان تهران باید گفت که 160 هزار مشترک در 418 روستای استان تهران وجود دارد که برای تامین آب این روستاها تدابیر متعددی در نظر گرفته شده است، به‌گونه‌ای که بر اساس اعلام وزارت نیرو در حال حاضر 28 مجتمع آبرسانی تکمیل و در حال فعالیت هستند و به 220 هزار نفر جمعیت از طریق این مجتمع‌ها آبرسانی می‌شود .

در این میان یکی از برنامه‌های آبفای استان تهران، وصل کردن تک روستاها به این مجتمع‌هاست تا کنترل و کیفیت آبرسانی ارتقاء یابد که در این راستا نیز طی سال جاری 12 مجتمع آب‌رسانی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی تکمیل شده و 111 هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است .

در این میان، رضا پوررجب - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران - چندی پیش به ایسنا گفت: بالای 90 درصد از روستاهای استان تهران تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد و باید گفت که هیچ روستایی در استان تهران توسط تانکر آبرسانی نمی‌شود .

به گفته وی خوشبختانه آبفای روستایی استان تهران، تنها آبفایی است که هیچ کدام از روستاهای آن آبرسانی با تانکر سیار ندارند. البته 85 روستا توسط دهیاری‌ها تامین آب می‌شوند و مابقی روستاها تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران است.

در حال حاضر 354 حلقه چاه در این حوزه وجود دارد که تامین آب 412 روستا را عهده‌دارند و 3000 لیتر بر ثانیه آب در روستاهای استان تهران تولید می‌شود که باید گفت با توجه به این‌که آب روستاها از آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود، کیفیت آب در این حوزه نیز مطلوب است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار