قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وضع موجود مساجد را یکی از دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی دانست و خواستار تقویت هرچه بیشتر نقش این پایگاه مهم در کشور شد.
کد خبر: ۶۸۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹ 18 November 2018

نصرت الله لطفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی مدیریت مساجد اظهار داشت: مسجد همان طور که حضرت امام(ره) تاکید دارند، به معنای واقعی از صدر اسلام تاکنون و در مقاطع گوناگون سنگر بوده و خواهد بود.

وی با بیان این که در برخی از مقاطع مانند دوران طاغوت به مساجد بها داده نشد، اضافه کرد: مسجد که می تواند، در عرصه سیاسی و اجتماعی به عنوان یک پایگاه دینی و مذهبی و روشنگری فعال شود، به مکانی برای نماز جماعت پیرمردها و پیرزن ها تبدیل شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وضع موجود مساجد پس از انقلاب اسلامی را یکی از دستاوردهای فرهنگی نظام دانست و ادامه داد: در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن در سال های ۵۶ و ۵۷ تبدیل به مکانی برای جنگ با شیطان و طاغوت و مکانی برای سامان دهی مبارزات انقلابی و روشنگری شد.

لطفی گفت: پس از انقلاب اسلامی نیز شاهد فعالیت پایگاه های مقاومت در مساجد و اعزام رزمنده به جبهه های جنگ تحمیلی در مساجد بودیم، علاوه بر آن توزیع ارزاق، کوپن و استقرار صندوق های قرض الحسنه در مساجد در اوایل انقلاب نشان دهنده جایگاه این سنگر است و لذا وضع مسجد پس از انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای انقلاب است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اقدام مرکز رسیدگی به امور مساجد در راه اندازی نمایشگاه تخصصی مدیریت مساجد را علمی دانست و گفت: راه اندازی این نمایشگاه اقدامی ارزشمند است، اما تفاوت وضع موجود در تهران و برخی دیگر از استان ها با دیگر مناطق کشور، نداشتن پشتوانه های مالی است، که امیدوارم این اقدام مسئولان مساجد در تهران و حضور ائمه جمعه و مسئولین استان ها سبب هم افزایی و تبادل تجربه و تسری این توانمندی به تمام کشور و تبدیل شدن مساجد به پایگاه های سیاسی، اجتماعی و روشنگری در راستای خدمات فرهنگی و اجتماعی، حفظ نظام، دشمن شناسی و بصرت افزایی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار