شهردار منطقه ۲۰ تهران:
شهردار منطقه ۲۰ تهران از طراحی و راه اندازی نرم افزار « راهنمای زائرین ری» با امکان دسترسی موقعیت مکانی، جستجو اماکن و موقعیت افراد گمشده همزمان با روز اربعین حسینی خبر داد.
کد خبر: ۶۷۴۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸ 29 October 2018

 فرهاد افشار پیش از ظهر دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل دسترسی به اماکن و امکانات مورد نیاز زائران و راهپیمایان پیاده روی اربعین حسینی، نرم افزار « راهنمای زائرین ری» با امکان نصب بر روی سیستم عامل های اندروید در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

افشار با بیان اینکه راه اندازی این نرم افزار گام دیگری در راستای تحقق سازمان الکترونیک و  استفاده از هوش مصنوعی در مجموعه مدیریت شهری است افزود: با نصب نرم افزار « راهنمای زائرین ری» بر روی تلفن های همراه، موقعیت مکانی هر کاربر بر روی نقشه مشخص و امکان جستجو و فاصله وی با نزدیکترین اماکن خدمات رسان نظیر مسجد،مدرسه، ایستگاه‌های اتوبوس،غرفه مادر و کودک،آتش نشانی،پزشک،غرفه های پسماند و فرهنگی،سرویس بهداشتی و ... فراهم می شود.

وی با بیان اینکه از دیگر امکانات این نرم افزار توانایی پیدا کردن گمشدگان است گفت: به کمک این اپلیکیشن و نصب آن روی تلفن همراه  عکس، نام و مشخصات گمشدگان توسط خادمین منطقه ۲۰ ثبت می‌شود و  هر شهروندی که دسترسی به این نرم افزار دارد می تواند در لیست گمشدگان فرد مورد نظر را جستجو کند.

شهردار منطقه ۲۰ تهران افزود: در این نرم افزار در قالب مشارکت های شهروندی ؛ امکان برگزاری مسابقه شامل دل نوشته، توئیت و عکاسی برای زائران پیاده روی اربعین حسینی پیش بینی شده است.

افشار با اشاره به اینکه تمامی امکانات پیش‌بینی‌شده در این نرم افزار بسیار ساده و پرکاربرد است گفت: احادیث و آموزه‌های دینی نیز بخش دیگری از این نرم‌افزار است.

گفتنی است که رونمایی از نرم افزار « راهنمای زائرین ری »، با حضور شهردار ،قائم مقام و مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰ تهران و تعدادی از اصحاب رسانه شهرری در سالن شهید تهرانی مقدم ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۲۰ تهران انجام شد.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار