عمده ساخت وساز‌هایی که طی سال‌های گذشته تاکنون در منطقه ۲۲ تهران انجام شده است آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ-با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع-هستند و واحد‌های ریزمتراژ و کوچک متراژ جزو فایل‌های کمیاب و در برخی موارد نایاب در این منطقه تلقی می‌شوند.
کد خبر: ۶۲۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹ 11 July 2018

بازار معاملات خرید و فروش واحد‌های مسکونی در منطقه ۲۲ شهر تهران نیز مانند سایر مناطق دستخوش تغییر قیمت ناشی از جهش اخیر قیمت مسکن شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در این منطقه در حالی هم‌اکنون به حدود ۶ میلیون تومان رسیده است که عمده فایل‌هایی که در این منطقه به بازار فروش عرضه شده‌اند آپارتمان‌های با متراژ بیش از ۱۰۰ مترمربع هستند؛ به این معنا که حجم عرضه فایل‌های فروش آپارتمان‌های با مساحت زیر ۱۰۰ مترمربع در این منطقه بسیار اندک است که دلیل این موضوع الگوی غالب ساخت مسکن در این منطقه طی سال‌های گذشته تاکنون بوده است.

عمده ساخت وساز‌هایی که طی سال‌های گذشته تاکنون در منطقه ۲۲ تهران انجام شده است آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ-با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع-هستند و واحد‌های ریزمتراژ و کوچک متراژ جزو فایل‌های کمیاب و در برخی موارد نایاب در این منطقه تلقی می‌شوند. به ویژه واحد‌های با مساحت کمتر از ۸۰ متر به میزان انگشت شماری در این منطقه برای فروش به بازار عرضه شده‌اند.

در منطقه ۲۲ علاوه بر برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی شخصی‌ساز، اغلب ساخت وساز‌ها از سوی تعاونی‌های خصوصی، دولتی و شبه دولتی انجام شده است که عموما سطح قیمت هر مترمربع از این واحد‌ها در حد میانگین قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ یعنی حول و حوش ۶ میلیون تومان است؛ با این حال، در این منطقه در برخی محدوده‌ها واحد‌های مسکونی از قیمت هر مترمربع ۴ میلیون تومان نیز قابل جست و جو است؛ هر چند به دلیل بزرگ‌متراژ بودن واحد‌های موجود در منطقه ۲۲، این منطقه چندان مناسب خانه‌اولی‌ها برای خرید مسکن نیست؛ با این حال متقاضیان مصرفی که قصد تبدیل به احسن کردن آپارتمان خود با قیمت کمتری داشته باشند می‌توانند اقدام به خرید آپارتمان در این منطقه کنند. در این منطقه تنوع قابل قبولی از فایل‌های فروش آپارتمان‌های نوساز با متراژ بالاتر از ۱۰۰ مترمربع و با قیمت کمتر از ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان وجود دارد.

 

قیمت برج‌های منطقه ۲۲

 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار