استاندار تهران با اشاره به عدم اعتماد مردم به طرح‌های بازآفرینی شهری گفت: انتخاب تسهیلگران و توسعه‌گران اخلاق‌مدار سبب موفقیت در طرح‌ بازآفرینی شهری می‌شود.
کد خبر: ۶۱۸۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶ 12 June 2018

 ‌

 
تهران|‌ مردم به طرح‌های بازآفرینی شهری اعتماد ندارند

تسنیم: محمدحسین مقیمی عصر امروز در جلسه ستاد استانی طرح بازآفرینی شهری پایدار که با حضور هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی، فرمانداران و شهرداران استان تهران برگزار شد، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب لزوم رسیدگی به موضوعات اجتماعی را در اولویت قرار دادند اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که عمده آسیب‌ها نیز در بافت‌های ناکارآمد اتفاق می‌افتد.

وی لزوم اجرایی شدن فرامین مقام معظم رهبری را راهگشا دانست و افزود: رسیدگی به بافت‌های فرسوده و نوسازی مناطق علاوه بر اینکه سبب اشتغال‌زایی در صنعت ساختمان می‌شود، رونق صنعت فروش مصالح ساختمانی را هم به دنبال دارد که ضمن بازآفرینی شهری، سبب ایجاد اشتغال نیز می‌شود.

بازآفرینی شهری سبب بهبود سطح زندگی مردم می‌شود

استاندار تهران ضمن اشاره به اینکه اجرای طرح بازآفرینی محلات نه تنها یک طرح کالبدی بلکه طرحی اجتماعی است و همه آنچه تبدیل به احسن شود باید در این طرح دیده شود بیان کرد: زندگی در بافت‌های فرسوده مشکلات و آسیب‌های زیادی دارد، چرا که شغل‌هایی که مردم در این مناطق دارند ضعیف و پایین است و امکانات سایر بخش‌های شهر در این مناطق وجود ندارد.

مقیمی با بیان اینکه ساختمان‌سازی در برخی مناطق کمتر برخوردار بر مبنای اصول صحیح انجام نمی‌شود گفت: ساختمان‌های چهار طبقه در کوچه‌های با عرض کم در مقابل تهدیدات طبیعی مقاوم نیستند، در حالی که بازآفرینی این مناطق سبب بهبود سطح زندگی مردم می‌شود.

عدم موفقیت طرح‌های پیشین بازآفرینی شهری ناشی از انتخاب افراد ناکارآمد بود

وی خطاب به فرمانداران و شهرداران عنوان کرد: کاری بالاتر از افزایش سطح رضایتمندی مردم برای مسئولان استان نیست که اجرای طرح بازآفرینی شهری پایدار در این راستاست و وزارت راه و شهرسازی به شکل جدی در این بخش وارد شده است.

استاندار تهران سپس با اشاره به لزوم انتخاب تسهیل‌گران و توسعه‌گران اخلاق‌مدار تأکید کرد: افرادی که شهرداران و فرمانداران برای اجرای طرح انتخاب می‌کنند باید از میان افرادی علاقمند به مستضعفان، صبور و دارای روحیه ارتباط با مردم باشند، چرا که عدم موفقیت طرح‌های پیشین به سبب استفاده از افراد ناکارآمد بوده است.

 45 محله در شهرستان‌های استان تهران باید بازآفرینی شوند

مقیمی اظهار داشت: 45 محله در شهرستان‌های استان تهران باید بازآفرینی شوند که فرمانداران ضمن معرفی محلات به ستاد استان، باید مجری طرح و زمین شناسایی شده را به ستاد معرفی کنند و باید همه تلاش کنیم تا اعتماد در مردم ایجاد شود که در طرح بازآفرینی خانه و شرایط زندگی آن‌ها بهتر می‌شود.

وی در پایان با اشاره به لزوم در اختیار گذاشتن زمین از سوی فرمانداران و وزارت راه و شهرسازی و همچنین تأکید بر ارائه مشوق‌ها به مردم خاطرنشان کرد: ستاد بازآفرینی شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران حداقل هر ١٥ روز یک بار باید تشکیل شود و مشکلات بررسی و احصا شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار