سازمان حمایت اعلام کرد: علیرغم صراحت قانون و تأکیدات مکرر دایر بر ضرورت نصب برچسب قیمت، نتایج حاصل از بررسی‌های میدانی و گزارش‌های واصله بیانگر عدم رعایت مقوله مذکور از سوی برخی واحدهایی صنفی من‌جمله فروشندگان پوشاک و کیف و کفش است.
کد خبر: ۶۰۴۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ 12 May 2018

به گزارش تسنیم، شهرام میرآخورلو عضو هیات مدیره و معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با ارسال نامه ای به علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: پیرو نامه شماره 370/96/48187 مورخ 1396/11/04 موضوع ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات به آگاهی می‌رساند علیرغم صراحت قانون و تاکیدات مکرر دائر بر ضرورت نصب برچسب قیمت، نتایج حاصل از بررسی‌های میدانی و گزارش‌های واصله بیانگر عدم رعایت مقوله مذکور از سوی برخی واحدهایی صنفی منجمله فروشندگان پوشاک و کیف و کفش می‌باشد.

لذا به لحاظ اهمیت موضوع ضروری است ضمن هماهنگی با اتحادیه‌های ذی‌ربط متضمن اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب برای رفع مشکل، مراتب به قید فوریت پیگیری و با متخلفین برابر قوانین و مقررات برخورد موثر و بازدارنده صورت گرفته و نتایج حاصله به این معاونت منعکس شود.

بنابراین گزارش اتحادیه صنف بر اساس این نامه  رئیس اتاق اصناف تهران نامه ای به اتحادیه های صنفی به شرح زیر می نویسد:

پیرو مکاتبات قبلی در خصوص درج قیمت و رعایت موازین قانونی بدین وسیله تصویر نامه شماره 7/132/1269 مورخ 1397/01/22 اتاق اصناف ایران مبنی بر نصب برچسب قیمت کالا و خدمات در واحدهای صنفی خرده‌فروشی و عمده‌فروشی به پیوست جهت اطلاع و اقدام لازم ایفاد می‌گردد.

بنابراین گزارش، فاضلی همچنین نامه‌ای به روسای اتاق‌های اصناف مرکز استانها درباره لزوم نصب برچسب می نویسد. متن این نامه به شرح زیر است.

به پیوست تصویرنامه شماره 370/96/58062 مورخ 19/12/29 معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص نصب برچسب قیمت ارسال می‌گردد.

با عنایت به اینکه نصب برچسب قیمت کالا و خدمات در واحدهای صنفی خرده‌فروشی و عمده‌فروشی نقش موثری در شفافیت بازار، کاهش تخلفات اقتصادی، احقاق حقوق مصرف کنندگان در مبادلات عرضه و تقاضا ایفاء نقش می‌نماید و ابزاری است مناسب برای ایجاد رقابت سالم و بررسی رعایت ضرائب سود قانونی می‌گرد.

لذا مقتضی است به واحدهای صنفی تحت پوشش ابلاغ گردد که بر روی کالاها برچسب قیمت نصب و در صورت مشاهده تخلف آن اتحادیه با متخلفین برابر قوانین و مقررات برخورد صورت گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار