محمدعلی نجفی در روز 23 اسفندماه به صورت رسمی از مقام خود استعفاء کرد و آن را در طی نامه ای به شورای شهر پنجم تهران اعلام کرد، با این حال انتصابات پس از استعفاء ادامه دارد.
کد خبر: ۵۸۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴ 03 April 2018

Image result for Tehran municipality

نزدیک به بیست روز از استعفای محمدعلی نجفی در اسنفدماه سال گذشته می گذرد و قرار است که شورای شهر پنجم در روز 19 فروردین ماه درباره این استعفاء تصمیم نهایی خود را بگیرد. هرچند به نظر می رسد با وجود اختلافات وحواشی که درباره این کناره گیری وجود دارد، تصمیم گیری در این زمینه روزها طول بکشد و حتی برخی از اعضای شورا مخالفت خود را پیرامون آن اعلام کرده اند.

با این حال پس از استعفای نجفی از مقام شهرداری تهران، وی همچنان دست به انتصاب می زند و این انتصابات نیز در مواردی شامل کسانی می شود که از لحاظ سنی مسن محسوب می شوند! در این احکام نجفی منصوبین را با عنوان سرپرست تعیین کرده است.

در روز 23 اسفندماه و همزمان با استعفای نجفی، وی در حکمی اکبر نعمتی را به عنوان عضو هیات مدیره سازمان خدمات اجتماعی شهرداری و سرپرست این سازمان تعیین کرد. اکبر نعمتی یزدی در دولت‌های هفتم و هشتم(اصلاحات) مدیرکل امور اجتماعی وزارت کشور بوده است.

اما این تنها انتصاب پس از استعفای نجفی نبود، معاون جدید وی در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز از همان روز نخست انتصاب همچون ماشین حکم زنی عمل کرد.

 الویری: بیماری نجفی را خیلی ها دارند 

ولی الله شجاع پوریان، در تاریخ 24 اسفندماه زینب نصیری را به عنوان سرپرست اداره کل سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی منصوب کرد. براساس برخی ازگزارش ها  زینب نصیری از فعالان دانشجویى اصلاح طلب دانشگاه علامه طباطبایی است که از سال 86 به عنوان مددکار در سازمان خدمات اجتماعی شهرداری مشغول به کار بود.

همچنین توکلی به عنوان سرپرست جایگزین محمد روشنی در اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شد.

بر اساس این گزارش، رفیعی هم جایگزین شریفی در مدیر کل فرهنگی هنری شهرداری شد.

در 27 اسفندماه در مراسمی با حضور ولی‌الله شجاع پوریان، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از زحمات محمد رضایی رییس سازمان ورزش شهرداری تقدیر و محمدصادق حسنی به عنوان قائم مقام و سرپرست این سازمان معرفی شد. این بار نیز حکم سرپرستی برای پست جدید زده شد.

در چند انتصابای که پس از استعفای نجفی در شهرداری تهران از سوی خود شهردار و معاونینش زده شده، تمامی افراد با عنوان سرپرست بوده و مشخص نیست چرا در حالیکه شهردار در آستانه عید نورز استعفاء داده، در روزهای باقیمانده تا پایان سال و تعطلیلات نوروز، تغییرات مدیریتی صورت گرفته است. تغییراتی که با انتخاب شهردار جدید بدون شک بار دیگر شاهد آن خواهیم بود و این بی ثباتی در مدیریت ها در شهرداری بیش از گذشته به امر خدمات رسانی در حوزه های مختلف آسیب وارد خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار