عیسی کلانتری گفت که «دوربین های کارگذاشته شده در حیات وحش تنها 50 متر برد دارد» در‌حالی‌که دادستان تهران گفته بود: «اعضای این شبکه در برخی از مناطق استراتژیک کشور تعدادی دوربین نصب کرده بودند که در واقع پوششی برای رصد فعالیت‌های موشکی کشور بوده و تصاویر و اطلاعات ثبت شده را برای بیگانگان ارسال می‌کرده‌اند»
کد خبر: ۵۶۶۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸ 14 February 2018

به گزارش ایران آنلاین عیسی کلانتری امروز در حاشیه حلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیست گفت: دوربین هایی که در حیات وحش کار گذاشته شده برای رصد یوز پلنگ بوده و برد آنها بیشتر از 50 متر نیست.

این سخن در حالی است که روز گذشته جعفری دولت آبادی دادستان تهران در تشریح پرونده فعالان محیط زیست بازداشت شده به اتهام  جاسوسی گفته بود: « طبق تحقیقات انجام شده اعضای این شبکه در برخی از مناطق استراتژیک کشور تعدادی دوربین در ظاهر برای رصد امور زیست محیطی نصب کرده بودند که در واقع پوششی برای رصد فعالیت‌های موشکی کشور بوده و تصاویر و اطلاعات ثبت شده را برای بیگانگان ارسال می‌کرده‌اند.»
کلانتری همچنین درباره این سخن سردار فیروز آبادی که برای جاسوسی از مارمولک استفاده می شده است، هم گفت: این موضوع را باید متخصصین بررسی کنند و نظر بدهند. من اطلاعی در این باره ندارم.
این عضو کابینه همچنین تاکید کرده که کاوه مدنی نه بازداشت و نه بازجویی شده است.
کلانتری در پاسخ به این سوال که آیا بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیست و مرگ یک نفر از آنها آیا در هیات دولت مطرح شده است، گفت: بله در این مورد بحث شده است و معتقدم درباره پرونده های جاسوسی وزارت اطلاعات باید پی گیری کند.
گفتنی است تعدادی از فعالان محیط زیست چندی پیش توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده و کاووس سید امامی یکی از آنها به گفته مقامات سازمان زندان ها در زندان خودکشی کرده است./ 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار