از سوی مدیر عامل شستا عنوان شد
حقوق نجومی ۲ عضو هیأت مدیره یک شرکت پتروشیمی در یک برنامه تلویزیونی افشا شد که مرتضی لطفی مدیر عامل شستا نیز این موضوع را تائید کرد.
کد خبر: ۵۴۶۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵ 01 January 2018

مرتضی لطفی مدیر عامل شستا شب گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه پایش گفت: بعد از فرمان ۹ گانه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه افرادی که مشمول ماده 241 قانون تجارت هستند و در دو یا چند جا عضو هیئت مدیره هستند، استعفا داده‌اند و ماده 241 قانون تجارت کامل در شستا انجام شده است.

مجری برنامه در واکنش به صحبت‌های مدیر عامل شستا گفت: در حال حاضر اسامی مختلفی دارم که در سایت کدال نیز موجود است و افرادی از شرکت‌های زیر مجموعه شما در بیش از دو جا عضو هیئت مدیره هستند، مانند آقایان ا. خ. عضو هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو و بورس کالا ، ا. ت. عضو هیئت مدیره پتروشیمی ابادان و استاندار کنونی استان فارس ، م. ش. نایب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی مرجان و مدیر عامل و عضو هیئت مدیره پتروشیمی شیمی بافت، م. م. عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی و عضو هیئت مدیره سرمایه‌گذاری دانایان پارس و مدیر عامل پتروشیمی زنجان چرا این افراد اکنون چند جا عضو هیئت مدیره هستند؟

مرتضی لطفی مدیر عامل شستا در این ارتباط گفت : ما نمی‌توانیم شرکت‌ها را مجبور کنیم که اعضای هیئت مدیره خود را تغییر دهند، ولی می توانیم اشخاص را وادار کنیم که استعفا دهند که این کار را کردیم، ولی روند حذف افراد و جایگزینی برای آنها زمان بر است و باید به تایید بورس برسد.

تغییر مدیر عامل تاپیکو در راستای حذف بازنشستگان بود

لطفی در مورد وضعیت بازنشستگان شرکت‌های زیر مجموعه شستا با بیان اینکه اقدامات خوبی در این ارتباط صورت گرفته گفت: ما مدیر عامل هلدینگ تاپیکو ، هلدینگ دارویی و هلدینگ عمران که همگی بازنشسته بوده اند، را برکنار کردیم و بطور مثال در هلدینگ تاپیکو یک جوان پر انرژی را جایگزین کردیم .

مجری برنامه در مورد وضعیت بازنشستگان شرکت های زیر مجموعه تاپیکو نیز گفت : امین بیانک مدیر عامل پتروشیمی غدیر، مهرداد گرمسیری قائم مقام پتروشیمی غدیر ، مسعود جمشیدی عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی، مسعود جبرئیلی مدیر عامل پتروشیمی آبادان اینها همگی بازنشسته هستند، چرا اکنون مشغول به کار هستند ؟

لطفی در پاسخ گفت به دنبال جایگزین برای این افراد هستیم و به آنان اعلام کردیم که می‌توانیم بصورت 60 ساعت در ماه از ظرفیت آنها استفاده کنیم .

تایید حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران

لطفی در پاسخ به این سوال که سرنوشت انتقال دفاتر شرکت‌ها به تهران در چه حالی است، گفت : برخی شرکت ها متاسفانه در دولت های نهم و دهم حتی سه دفتر در تهران تاسیس کردند که ما می خواهیم با کار کارشناسی دفاتر تهران این شرکت ها را تعطیل کنیم و من نیز موافقان انتقال دفاتر به محل کارخانه هستم.

در این بین مجری برنامه پایش با افشای حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران گفت: اکنون دو عضو موظف هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هر کدام ماهانه بیش از 17 میلیون تومان حقوق می‌گیرند و در تهران نشسته‌اند و به محل کارخانه نمی‌روند، چرا وضعیت این گونه است .

لطفی در واکنش به این گفته‌های مجری برنامه پایش با تایید دریافتی و دور کاری این دو عضو هیئت مدیره گفت: مدیر عامل این شرکت مقیم خوزستان است و دریافتی‌اش کم است، اما در حال تغییر دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هستیم و به زودی این افراد برکنار می شوند و وضعیت حقوقی آنها را بررسی می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار