آلودگی هوا در هر 24 ساعت جان 12 تهرانی را می‌گیرد. این موضوع که از سوی یکی از اعضای شورای شهر تهران بیان شد، شاید یکی از مهم‌ترین اخبار روزهای اخیر در حوزه مدیریت شهری بود.
کد خبر: ۵۳۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷ 03 December 2017
افکارنیوز:محمد علی نجفی، شهردار تهران در روزهای نخست مسئولیتش، دغدغه اصلی خود را هوای پاک برای تهران اعلام کرد و گفت «کارسختی است اما شدنی است». وی وعده داد تا ابتدای سال 97 شاهد  تحول در حوزه کاهش آلودگی هوا باشیم. این در حالیست که آلودگی هوا در سال جاری در یک ده اخیر بی سابقه بوده است. به نظر می رسد تا زمانیکه حل مشکلات و معضلات در گرو بازی های سیاسی و تخریب رقبا خلاصه شده باشد، مردم نباید انتظاری جز همین اوضاع را داشته باشند . 
به گزارش افکارنیوز، در طول سالهای گذشته موضوع ترافیک و آلودگی هوا به ابزاری برای تخریب مدیریت جهادی تبدیل شده بود و  محمدباقر قالیباف، شهردار تهران به عنوان متهم اصلی آلودگی هوا و ترافیک معرفی می شد . 
این در حالیست که عوامل اصلی مانند عدم پرداخت سهم حمل و نقل عمومی تهران توسط دولت، افزایش ورود خودروها و موتورسیکلت ها به خیابان های تهران با وام های دولتی و بی تدبیری سازمان محیط زیست در کاهش منابع آلاینده تهران نادیده گرفته می شدند، اصلاح طلبان تا جایی پیش رفتند که دکتر قالیباف را متهم به ایجاد ترافیک مصنوعی در خیابان برای تضعیف دولت کردند! 

حال با وجود ادامه آلودگی هوا در زمانی که سکان مدیریت اجرایی شهر تهران تماما در دست اصلاح طلبان است دیگرخبری از مقصریابی آلودگی و ترافیک نیست .

اصلاح طلبان با چرخشی 180 درجه ای  ادبیات خود را تغییر داده و با به کار بردن عباراتی مانند   «تا مردم نخواهند ترافیک حل نمیشود»، « تهران جای زندگی دیگر نیست! » یا جملاتی که ضرورت همکاری سایر دستگاهها را در حل مشکل ترافیک نشان میدهد، به جای ارائه برنامه های اجرایی،  توپ را در زمین مردم و سایر دستگاهها میندازند.  راهکارهای ارائه شده در زمینه کاهش آلودگی هوا نیز صرفا در سطح بیان سیاست‌ها  است .

اما اکنون تقاضا برای کاهش آلودگی هوا  به یک مطالبه سیاسی تبدیل شده است ، انتظار مردم این است که شهرداری تهران برنامه‌های اجرایی خود را برای رفع مشکلات بیان کند. بخصوص اینکه دیگر شورای شهر تهران، دولت و شهرداری تهران از یک جناح سیاسی هستند و بدون هیچ بهانه و مقصر تراشی باید به وعده‌هایشان جامعه عمل بپوشانند.
برچسب ها: آلودگی هوا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار