رئیس محیط زیست شهرداری تهران خبر داد:
محیط زیست شهرداری تهران آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل دوجانبه به منظور بهبود وضعیت محیط زیست شهر تهران با اداره کل محیط زیست استان تهران اعلام کرد.
کد خبر: ۵۲۷۴۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱ 21 November 2017
دکتر صدرالدین علیپور، رئیس محیط زیست شهرداری تهران صبح امروز در نشستی مشترک با دکتر کیومرث کلانتری رئیس اداره کل محیط زیست استان تهران با تاکید بر نقش نظارتی و حاکمیتی اداره کل بر موضوعات محیط زیستی شهر تهران، گفت: امیدوارم با توجه به وضعیت کنونی محیط زیست شهر تهران قدم‌های مثبتی جهت تعامل و همکاری بیشتر برداشته شود.
وی افزود: موضوع محیط زیست هم اکنون محور همه فعالیت‌ها قرار دارد لذا باید ضمن پذیرفتن نقش مسئولیت اجتماعی و مدیریتی خود در برطرف کردن معضلات و مشکلات محیط زیستی جامعه با حمایت‌های لازم از سوی اداره کل محیط زیست استان تهران از پتانسیل موجود در مناطق 22گانه شهرداری تهران جهت اجرای پروژه‌های محیط زیستی به منظور بهبود کیفیت زندگی شهروندان استفاده کنیم.
علیپور در ادامه گفت: بدون تردید شهرداری تهران به‌عنوان یک نهاد اجرایی و اجتماعی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در مدیریت محیط زیست شهری همسو با برنامه‌ها و اهداف اداره کل محیط زیست استان تهران داشته باشد.
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به وجود 374 سرای محله در شهر تهران، عنوان کرد: شهرداری تهران حمایت‌های لازم خود را جهت اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی اداره کل محیط زیست شهر تهران با استفاده از پتانسیل موجود در سرای محلات اعلام می‌دارد.
وی در ادامه گفت: با افزایش ارتباطات و تبادل تجربیات، تصمیمات موثرتری در اجرای پروژه‌های کلان در شهر تهران برداشته می‌شود که این فرصت مناسبی است تا در این زمینه از طرح‌ها و ایده‌های فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته محیط زیست در مباحث مختلف بهره‌مند شویم.
علیپور در پایان اظهار کرد: امیدوارم با جلب مشارکت و همکاری سایر واحدهای ذیربط درون و برون شهرداری و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های قانونی و ارائه دیدگاه های کارشناسی در زمینه پیشگیری، تشخیص و مقابله با مشکلات و معضلات محیط زیستی، شاهد ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان تهران باشیم.
در ادامه دکتر کلانتری رئیس اداره کل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: این اداره کل به همراه زیرمجموعه‌های خود آماده است تا در زمینه‌های مختلف محیط زیست شهری شامل ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده، مدیریت پسماند، آلودگی هوا و غیره با مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار همکاری کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار