عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: برطبق گزارش‌های رسیده شرکت مترو تهران قصد احداث کارگاه و هواکش ایستگاه کارگر در خط ۶ مترو را دارند و این اقدام این موزه را مورد تهدید قرار داده است.
کد خبر: ۵۲۷۳۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵ 21 November 2017

حسن خلیل‌آبادی در جریان بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک ایام ربیع اظهار کرد: تذکری در خصوص موزه فرش یکی از موزه‌های استان تهران دارم که این مجموعه در ضلع شمالی پارک لاله واقع شده است.

وی گفت: ساختمان این موزه در سال 1356 و در مساحتی به ابعاد 3 هزار و 400 متر مربع با اقتباس از دار قالی توسط عبدالعزیز فرمانفرمائیان طراحی و تاسیس شده است. 

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق گزارش رسیده در روزهای گذشته شرکت مترو تهران قصد احداث کارگاه و هواکش ایستگاه کارگر در خط 6 مترو تهران، دقیقا در مقابل درب اصلی این موزه را داشته که با ممانعت و برخورد مسئولین موزه از استقرار این بنای موقت جلوگیری شد. 

وی گفت: اما مجددا با دستور مهندس پروژه کمی آن طرف‌تر از درب اصلی موزه در حجمی بسیار بزرگ در حال احداث است و قرار است دهانه هواکش این ایستگاه مترو در کنار فاخرترین موزه فرش خاورمیانه بنا شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: از شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه و همچنین اداره میراث فرهنگی خواستارم جهت رسیدگی به این مشکل موزه، با توجه به بازدیدهای چندصد گردشگر خارجی اقدام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار