عدم "شفافیت مالی" ستاد سمن‌های شهر تهران
رئیس ستاد ساماندهی سمن‌های شهر تهران از نبود شفافیت مالی در ستاد سمن ها در سالهای گذشته، که زمینه ساز ایجاد شائباتی شده گلایه کرد.
کد خبر: ۵۲۶۵۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷ 19 November 2017
حجت نظری ،  با اشاره به حواشی ستاد سامان‌دهی سمن‌های شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه ستاد توان افزایی سمن ها در دوره های قبل شفافیت مالی نداشته گفت: عدم شفافیت مالی  سبب ایجاد شائبه  و تردیدهای بسیار  در شورا و سطح جامعه شده بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه باید اعلام کنم که با چک کردن  گزارش های مالی دوره های قبلی دریافتیم نگاهی که باید برای توان افزایی نهادهای مردمی باشد، وجود نداشته است گفت:  به طور مشخص ارایه کمک‌های خاص و قابل توجه برای تجهیز ایستگاه‌های صلواتی در محرم و صفر یا  ارائه کمک به هیات‌های مذهبی در گزارش های مالی دیده می شود و این در حالی است  که هیات های متولی مشخصی دارند.

نظری افزود: اینکه  شهرداری در قالب عطر سیب  به هیات ها کمک می کند و در کنار آن، ستاد توان افزایی مجددا به هیات ها  کمک کند به نظر اتفاق خوبی نیست چراکه سبب دور شدن هیات ها از کارکرد و نیت اصلی است، ایجاد چند نهاد برای بودجه‌دهی، فضا را برای عده‌ای باز می‌کند تا اغراض شخصی خود را پیش ببرند!

رئیس ستاد ساماندهی سمن‌های شهر تهران گفت: در جلسه‌ای که با کارگروه‌های سمن‌ها در دفتر ستاد داشتیم،‌ به صراحت اعلام کردیم که کمک‌های سرانه قطع خواهد شد و از این پس به هیچ وجه به سمن‌های عضو ستاد کمک سرانه نخواهیم کرد چرا که باید این مسئله ساماندهی شود.
برچسب ها: سمن‌
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار