هاشمی مطرح کرد؛
رییس شورای شهر تهران، گفت: یکی از کاربری‌های ایستگاه‌های مترو، پدافند غیرعامل است و در صورتی که تمامی ۴۳۰ کیلومتر خطوط متروی تهران با ۲۵۶ ایستگاه به بهره‌برداری برسد و با فرض این که تهران ۸۰۰ کیلومتر مربع باشد، ما هر چهار کیلومتر، یک ایستگاه خواهیم داشت که می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ هزار مربع به ما امکان پدافند غیرعامل بدهد تا در زمان بحران از آن استفاده کنیم.
کد خبر: ۵۱۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱ 29 October 2017
به گزارش تابناک تهران، "محسن هاشمی" در جلسه علنی امروز (یکشنبه) شورای شهر با اشاره به حادثه دلخراش انفجار پالایشگاه شهید تندگویان، اظهار داشت: این حادثه به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی اتفاق افتاده و به بازماندگان و همکاران این هفت تن خدمتگزار پالایشگاه تسلیت گفته و برای بهبودی مجروحان حادثه نیز دعا می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت عضویت "سپنتا نیکنام" عضو شورای شهر یزد، بیان کرد: این مسئله به یکی از مسائل اصلی افکار عمومی تبدیل شده و مجلس به عنوان قانونگذار و ناظر بر عملکرد انتخابات شوراها، مسئولیت پاسدار حقوق مردم است.

هاشمی با اشاره به ملاقات اعضای شورای شهر تهران با رییس مجلس، اظهار داشت: شورای شهر تهران نمی‌تواند به این مسئله ورود کند اما در ملاقات حضوری با لاریجانی ریاست مجلس، این سؤال از طرف یکی از اعضای شورا مطرح شد و وی قول داد از اختیاراتی که دارد، این مشکل را حل کند و در شرایط حساس بین‌المللی ما نیاز به یکپارچگی و یکدلی داخلی داریم.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به روز پدافند ملی، گفت: یکی از کاربری‌های ایستگاه‌های مترو، پدافند غیرعامل است و در صورتی که تمامی ۴۳۰ کیلومتر خطوط متروی تهران با ۲۵۶ ایستگاه به بهره‌برداری برسد و با فرض این که تهران ۸۰۰ کیلومتر مربع باشد، ما هر چهار کیلومتر، یک ایستگاه خواهیم داشت که می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ هزار مربع به ما امکان پدافند غیرعامل بدهد تا در زمان بحران از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به افزایش هزینه ساخت ایستگاه‌ها در صورت کاربری پدافند غیرعامل، بیان کرد: با توجه به هزینه‌های بالایی که در خصوص پدافند غیرعامل می‌شود؛ این افزایش هزینه منطقی و به نفع پایتخت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار