موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری «سیتیک تراست» چین با بانک‌ پاسارگاد و چهار بانک ایرانی دیگر، در مرکز «سیتیک» چین در پکن امضا شد.
کد خبر: ۴۹۵۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ 18 September 2017
به گزارش تابناک تهران و به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، طی مراسمی با حضور "ولی‌الله سیف" رئیس کل بانک‌مرکزی، علی‌اصغر خاجی سفیر ایران در پکن، محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، مدیران «سیتیک تراست» و مدیران بانک‌های ایرانی، موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری میان مؤسسه‌های مالی «سیتیک تراست» چین با بانک‌پاسارگاد و ۴ بانک ایرانی دیگر به امضاء رسید.

بر اساس این خبر، سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری چین در ایران به صورت فاینانس در پروژه‌های تولیدی و صنعتی و حوزه‌های مدیریت منابع آبی، انرژی، محیط‌زیست و حمل و نقل و ... تخصیص خواهد یافت. همچنین بهره‌مندی از خط اعتباری میان‌مدت چین در پروژه‌های تولیدی، صادراتی و در عین حال تأمین مالی کوتاه‌مدت قبل و بعد از صادرات از محل منابع ارزی بانک‌پاسارگاد در دستور کار است.

این قرارداد، زمینه توسعه روابط اقتصاد ایران و چین را نیز بیش از پیش فراهم خواهد کرد. «سیتیک تراست» یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ دنیاست، به طوری که در بین ۵۰۰ شرکت مالی دنیا در ردیف ۵۱ جهان قرار گرفته است.

گفتنی است عملکرد مطلوب بانک‌پاسارگاد در سال‌های فعالیت، باعث شده جایگاه مطلوب و شایسته‌ای را در صحنه‌ی بانکداری بین‌المللی از آن خود کند. به‌طوری‌که همواره مورد توجه بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات خارج از کشور قرار گرفته و قراردادها و تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی بسیار خوبی را در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور تنظیم کرده‌است.

بانک‌پاسارگاد برای ارائه تمامی خدمات ارزی از جمله گشایش انواع اعتبارات اسنادی دیداری و مدت‌دار، حوالجات ارزی، خرید و فروش و افتتاح حساب‌های ارزی و همچنین صدور انواع ضمانتنامه‌های ارزی و خدمات مربوط به صادرات کالا در خدمت هم‌میهنان گرامی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار