رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: اقدامات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط، منجر به معرفی ۱۵ درصد از متخلفین به مراجع قضایی، صدور ۲۳ درصد انواع اخطار کتبی به منظور رفع نواقص بحرانی و غیر بحرانی و ۱۸ درصد رفع نقص از اخبار/شکایات مردم شده است.
کد خبر: ۴۹۳۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷ 13 September 2017
 به گزارش تابناک تهران، "محراب آقازاده" در این خصوص، اظهار داشت: بیشترین شکایت های ثبت شده در سامانه ۱۹۰ در مردادماه به ترتیب مربوط به عرضه مواد غذایی سنتی فاسد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب وعرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر بوده است. همچنین اماکن مسکونی دارای فعالیت های غیر مجاز ۱۲ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۱ درصد، صنف نانوایی با ۱۰ درصد و بقالی و سوپرمارکت و سلف سرویس و رستوران با ۸ درصد بیشترین شکایات را به خود اختصاص داده اند.

وی یادآور شد: ۵ درصد از اخبار/ شکایات منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده به میزان ۱۵۰۳۲ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف شد که بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و کالباس، ترشیجات، نوشیدنی ها، تنقلات، فراورده های گوشتی و پروتئینی و لبنیات بوده است.

مهندس آقازاده تصریح کرد: بیشترین فراوانی اخبار/ شکایات در مرداد ماه به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مشهد (۱۲ درصد)، شهید بهشتی (۱۲ درصد)، ایران (۱۱ درصد) و در مرتبه های بعدی دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، شیراز، تهران، البرز، قم، تبریز، شهید صدوقی یزد و  ارومیه بوده است.

رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت اظهار داشت: اقدامات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط، منجر به معرفی ۱۵ درصد از متخلفین به مراجع قضایی، صدور ۲۳ درصد انواع اخطار کتبی به منظور رفع نواقص بحرانی و غیر بحرانی و ۱۸ درصد رفع نقص از اخبار/شکایات مردم شده است و میزان رضایتمندی مردم بر اساس نظرسنجی های انجام شده در این بازه زمانی، ۹۷ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۲ درصد تماس گیرندگان با سامانه بهداشت ۱۹۰ در مرداد ماه، مرد و ۲۸ درصد زن بودند، افزود: سامانه بهداشت ۱۹۰ به طور شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایت های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای می باشد و مردم می توانند از اقصی نقاط کشور با شماره تلفن  ۱۹۰ (داخلی ۲) با این سامانه تماس حاصل کرده و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار