پورسیدآقایی مطرح کرد؛
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: کارهای عمرانی در محدوده مدارس از 20 شهریورماه متوقف خواهد شد و چنین اقداماتی در جهت کاهش ترافیک در اطراف مدارس موثر است.
کد خبر: ۴۹۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶ 10 September 2017
به گزارش تابناک تهران، "محسن پورسیدآقایی" صبح امروز (یکشنبه 19 شهریورماه) در ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به بیان اخرین اقدامات انجام شده در خصوص استقبال از مهر و ساماندهی ترافیک ایجاد شده در آغاز سال تحصیلی پرداخت.

وی با بیان اینکه تقارن نخستین حضور خود در جلسه شورای شهر تهران با عید غدیر را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم با یاری ائمه اطهار خدمات خوبی را به مردم شهرمان ارائه کنیم، اظهار داشت: یکی از معضلات تهران حمل و نقل و ترافیک است و باید بتوانیم تهرانی نو در حوزه حمل و نقل و ترافیک داشته باشیم و با همکاری شما اعضای شورای شهر تهران به سمت مقررات برویم و تهرانی را که نیاز به جراحی پیکره ترافیکی دارد جراحی کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر این نکته تأکید کرد که مشکلات تهران با قدری اصلاحات حل نخواهد شد و نیاز به جراحی‌های اساسی در حوزه‌های مدیریتی و حمل و نقل داریم تا بتوانیم حمل و نقل عمومی را در شهر تهران مدیریت کنیم.

پورسیدآقایی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده و استقبال از مهر گفت: فکر می‌کنم اولین آزمون جدی که مردم ما را قضاوت خواهند کرد مواجهه ما با ترافیک مهرماه خواهد بود. قبل از اینکه حکم من زده شود از آقای نجفی شهردار تهران خواستم که ستاد مهر تشکیل شود و دو روز قبل از ابلاغ حکمم این ستاد تشکیل شد و این ستاد همه ساله تشکیل می شود و هفته گذشته با حضور شهردار و مسئولان راهنمایی و رانندگی تشکیل شد و تصمیمات در آن اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه در هفته اول مهرماه اوج مسائل ترافیکی را شاهد خواهیم بود، گفت: ساماندهی سرویس مدارس هماهنگی های لازم را با آموزش و پرورش انجام شد و امیدواریم این روند بهبود یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران براین نکته تأکید کرد که بر روی خودروهای سرویس مدارس برچسب های خصوصی تهیه شده و نصب می شود و این خودروها قابل پیگیری می باشند.

پورسیدآقایی همچنین با تأکید براینکه انعقاد قراردادهای سرویس مدارس برعهده مدارس است گفت: کار نظارت بر سرویس مدارس برعهده تاکسیرانی است و در این خصوص کارهای خوبی شروع شده است.

وی همچنین به اتخاذ تدبیری برای ایجاد مدارس در مسیرهایی که بیشترین تعداد دبیرستانها وجود دارد را از جمله اقداماتی دانست که امنیت و سهولت رفت و آمد دانش آموزان پیش بینی کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران یکی از معضلات صبح‌های تهران را که موجب ترافیک می شود تردد کامیون های توزیع مواد غذایی و خواروبار بین مغازه‌های فروشنده این اقلام در شهر تهران عنوان کرد و گفت: گاهی برای تأمین اقلام مورد نیاز یک مغازه بیش از 20 کامیونت مراجعه می‌کنند لذا تصمیم گرفتیم در محدوده زوج و فرد از ساعت 5:30 تا 10:30 صبح تردد کامیون‌های توزیع مواد غذایی و خواروبار به مدت دو هفته از آغاز مهرماه ممنوع می‌شود.

پورسیدآقایی همچنین یکی دیگر از تصمیمات ستاد مهر را ارائه این پیشنهاد به هیئت دولت دانست که براساس آن کارکنان دولت تا 9 صبح حضورشان در اداره‌ها به صورت شناور باشد و برای آنها غیبت لحاظ نشود تا کارمندان بتوانند در صورت نیاز فرزندان خود را به مدارس برسانند.

وی همچنین به توقف کارهای عمرانی در محدوده مدارس از 20 شهریورماه اشاره کرد و چنین اقداماتی را جهت کاهش ترافیک در اطراف مدارس موثر دانست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین به تشکیل ستادهای مشابه با ستاد مرکزی استقبال از مهر در مناطق اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات این ستادها در مناطق عملیات اجرایی اعلام خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار