پیشکسوت و سرمربی اسبق پرسپولیس در حاشیه جشن تولد جاسمیان، گفت: بدون شک طارمی بهترین مهاجم پرسپولیس و ایران است.
کد خبر: ۴۸۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱ 03 September 2017

به گزارش تابناک تهران، "علی پروین" در ابتدا ضمن ابراز خوشحالی از حضور پیشکسوتان پرسپولیس در این مراسم گفت، خوشحال می شوم که می بینم این دوستان خوب وشاگردان خودم در این مراسم حضور دارند وحضور این افراد باعث می شود که من حس کنم، هنوز متعلق به این مجموعه هستیم، پرسپولیس مال این بچه ها است واگر اینها نبودند پرسپولیسی وجود نداشت.


پروین با اشاره به حضور حسین هدایتی در این مراسم گفت، اگر امروز می بینید قدرت در دست پرسپولیس است به جز تلاش مجموعه مدیریتی وفنی وبازیکنان، عملکرد کسانی است که قدرت هزینه کردن را داشتند وبا امکانات مالی خود یک مربی مثل برانکو ویک بازیکن مثل طارمی را به مجموعه آوردند.


پروین درباره عملکرد فنی امروز تیم گفت خط حمله پرسپولیس امروز به قدری خوب است که نمی توان اندازه ای برایش تقریب کرد ، من حس می کنم به جز مهدی طارمی که بارها گفته ام بهترین مهاجم ایران است ومنشا که بازیکنی بسیار بزرگ است، یک علی علی پور در این تیم وجود دارد که می تواند برای تیم بسیار موفق ظاهر شود، در زمان ما خیلی ها از حضور غفور جهانی در تیم ملی انتقاد می کردند اما من که هافبک تیم بودم، می فهمیدم که غفور جهانی چقور بازیکن بزرگی در خط حمله است، تلاش ها ونوع عملکرد او باعث می شد تیم ملی بهتر وموفق تر باشد وامروز فکر می کنم علی علی پور چنین بازیکنی است.


پروین درباره دوران فوتبال خودش هم از ضیا عربشاهی تجلیل کرد وگفت، عربشاهی، وقتی بازی تمام می شد وبه رختکن می امد، چشمانش از تلاشی که کرده بود در می امد، او چنان جنگنده بود که باور کردنی نبود، امثال او باید تلاش می کردند تا یکی مثل حمید درخشان پاس گل دهد!


پروین در ادامه صحبت، از پرسپولیس بزرگ قدیم گفت، او با اشاره به پنجعلی گفت، محمد در دفاع چپ بود واو را وقتی به دفاع آخر بردیم دیگر بهترین نفر در این خط بود ومن تصور می کنم که هنوز در فوتبال ما روی دست محمد پنجعلی در دفاع آخر نیامده است.


پروین به یاد تعصب قدیمی ها گفت روزی که حمید استیلی ومحمد خاکپور برای قرار داد با باشگاه به سورتمه(نمایشگاه قدیمی اتومبیل پروین در میدان هفتم تیر) آمدند ، به آنها گفتم حمید، محمد؛ اگر آموده اید به پرسپولیس تا به تیم ملی بروید همین حالا بگویم من تور را زودتر از زمانی که در تیم پاس بودی خط می زنم وحمید گفت علی آقا ما به عشق خودت به پرسپولیس آمده ایم، به او وخاکپور تیم تجارت 5 میلیون  می دادند ومن 500 هزار تومان پیشنهاد دادم وتازه 400 به خودشان دادم وگفتم 10 میلیون تومان هم قیمت این پیراهن پرسپولیس است که ازامروز صاحبش خواهید شد.


پروین درباره مجتبی محرمی هم گفت در این همه سال که در پرسپولیس بودم، روی دست مجتبی محرمی در دفاع کنار نیامده و من فکر می کنم اگر او امروز فوتبال بازی می کرد با توجه به ارزش فنی ومدرن بازی کردنش در پستش از همه ملی پوشان سر بود!


پروین در پایان  ضمن تشکر از برگزار کنند گان مراسم از سعید شیرینی وهیئت مدیره کانون پیشکسوتان که بهروز سلطانی  هم در آن بود، پیراهن شماره 5 حمید جاسمیان که قدیمی ترین پیراهن شماره 5 تاریخ پرسپولیس است را به حمید جاسمیان هدیه کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار