مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به گرانفروشی در فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد، گفت: هیچ مجوز قانونی برای گرانفروشی کالاها و خدمات در فرودگاه ها وجود ندارد.
کد خبر: ۴۴۴۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ 19 June 2017
محمد محمدی روز دوشنبه در نشست مشترک کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات و کمیته نظارت و بازرسی کارگروه تنظیم بازار در سال ٩٦ افزود: شکایات متعددی از عملکرد اصناف در فرودگاه ها وجود دارد؛ ضمن اینکه موضوع استقرار پایگاه تعزیرات در فرودگاه از سه سال قبل مطرح است اما تاکنون در این زمینه همکاری لازم از سوی شرکت فرودگاه ها انجام نشده است.
محمدی اظهار کرد:چگونه است که واحدهای صنفی محل استقرار دارند اما به بازرسی و تعزیرات، واحد استقرار به منظور نظارت بیشتر و افزایش رضایمتندی مردم تخصیص داده نمی شود.
وی با اشاره به نرخ های بالای اجاره بهای اصناف در فرودگاه ها، گفت: اصناف به بهانه اجاره بهای سنگین غرفه، گرانفروشی می کنند و لازم است تا در مزایده ها نیز به این موضوع توجه شود که قیمت های بالای اجاره بها را مردم پرداخت نکنند.
محمدی تصریح کرد: اگر به دنبال رضایتمندی مردم هستیم باید شرایطی فراهم شود تا دستگاه های نظارتی در فرودگاه ها بر عملکرد اصناف و غرفه داران در فرودگاه نظارت داشته باشند.
 
**سود متعارف خدمات فرودگاهی مشخص شود
محمد امامی امین، معاون هماهنگی و توسعه منابع استانداری تهران نیز در این نشست گفت: اگرچه خدمات فرودگاهی در همه جای دنیا، لوکس محسوب می شود اما این قیمت ها نباید سرسام آور باشد و در این مورد باید سود متعارف خدمات فرودگاهی مشخص شود.
وی ادامه داد: فضاهای فرودگاهی براساس قانون باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و در شرایط فعلی شرکت فرودگاه ها در مزایده های عمومی ضمن رعایت قانون به حقوق مردم نیز توجه داشته باشد.
امامی امین با اشاره به اینکه اصناف مستقر در فرودگاه ها باید پروانه نظام صنفی داشته باشند، افزود: متقاضیان شرکت در مزایده به منظور رسیدگی و نظارت بیشتر و رعایت حقوق مردم لازم است که پروانه نظام صنفی داشته باشند.
 
**تشکیل کمیسیون موقت برای نظارت بر اصناف مستقر در فرودگاه ها
به گزارش ایرنا در این نشست مقرر شد تا کمیسیون موقتی برای بررسی وضعیت اصناف فرودگاه ها و نظارت بر آنها با حضور تعزیرات، شرکت فرودگاه ها، بهداشت، استانداری، اتاق اصناف و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل شود.
نشست مشترک کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات و کمیته نظارت و بازرسی کارگروه تنظیم بازار در سال ٩٦ با حضور معاون استاندار تهران، نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان مردم نهاد حمایت از حقوق مصرف کنندگان، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان تهران، شهرداری تهران و برخی اصناف امروز دوشنبه در استانداری تهران برگزار شد.
منبع: ايرنا
برچسب ها: گران فروشی ، فرودگاه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار