مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده در حال حاضر مشکلی برای تامین آب استان تهران وجود ندارد و حتی می‌توان قاطعانه گفت که در هیچ کجای استان بحث کاهش فشار آب نیز مطرح نیست.
کد خبر: ۴۴۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸ 18 June 2017
محمد پرورش ضمن تاکید بر لزوم صرفه‌جویی مشترکان در ساعات اوج گرما اظهار کرد: اگر مشترکان از کارهای غیرضرور در زمان اوج مصرف اجتناب کنند قطعا تا آخر تابستان مشکلی برای تامین آب به وجود نخواهد آمد.
 
او ادامه داد: اگر قرار باشد میزان مصرف از میزان کنونی بیش‌تر شود، شبکه توزیع توان پاسخ‌گویی نخواهد بود و این بدین معنا نیست که ظرفیت شبکه غیرمنطقی تعیین شده‌است، بلکه ظرفیت شبکه استاندارد است و باید مدیریت مصرف صورت بگیرد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته افت فشار در هیچ کجای استان وجود ندارد عنوان کرد: در پهنه‌بندی‌های صورت‌گرفته کم‌کردن فشار آب در دستور کار قرار نگرفته است و تنها در صورتی که مصرف بیش از این افزایش یابد، مجبور به اجرای این طرح هستیم.
 
پرورش تصریح کرد: تاکنون در شهر تهران قطعی و کاهش فشار آب وجود ندارد و اگر هم مشترکان با این مسئله روبرو شدند، لازم است که با شماره ۱۲۲ تماس بگیرند و پیگیر علت قطع آب خود شوند.
 
او با بیان این‌که ظرفیت کنونی منابع آب استان تهران کم نیست گفت: اگر در نقطه‌ای مشکلی باشد، باید به صورت موردی حل شود همان‌ طور که در برخی نقاط جنوب غرب که شبکه‌ها اصلاح شده بود، اما شهرداری اجازه اصلاح انشعاب را نمی‌داد دچار مشکل شدیم که این مسئله نیز در حال برطرف شدن است.
 
به گفته پرورش در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین منابع آب استان تهران وجود ندارد اما لازم است که مشترکان در نحوه مصرف خود مدیریت کافی داشته باشند تا در فصل تابستان دچار مشکل خاصی نشوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار